Menu

ADIVADLO

 

Dospělí pro radost dětem 2024

25.4.2024 - Aktuality

DOSPĚLÍ (pro radost) DĚTEM opět v květnu

Deset, především pohádkových, představení budou moci malí i velcí diváci navštívit v rámci tradičního divadelního festivalu Dospělí (pro radost) dětem. Jedenatřicátý ročník této akce se uskuteční ve dnech 10. – 12. května 2024 v sálech kulturního domu Na Ostrově. Hlavní část programu se odehraje v sobotu a v neděli. Divákům se představí soubory z Vysočiny, divadelníci z Lípy, Chotěboře, Jihlavy nebo Telče, které doplní jejich kolegové z Prahy, Uhlířských Janovic a Třebechovic pod Orebem. Představení hodnocená lektorským sborem se budou ucházet o postup na národní přehlídku divadla pro děti Popelka Rakovník.

Jako hosté přehlídky vystoupí havlíčkobrodské Divadýlko Mrak s pohádkou O Palečkovi a loutkářský soubor Kráťa, působící v budově AZ Centra, který sehraje pohádku Čerti na hradě.

Od úterý 7. května bude veřejnosti přístupná výstava dětských výtvarných prací Moje nejmilejší pohádková postava, do které se přihlásilo šestnáct stovek žáků mateřských a základních škol jak z Brodu, tak i dalších měst a obcí z regionu. Součástí víkendového programu budou také výtvarné dílny pro děti a jejich rodiče.

Přehlídku z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury, Města Havlíčkův Brod a Kraje Vysočina pořádá brodský spolek Adivadlo.